BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Młodzieżowa Rada Miasta podsumowała rok kadencji

W dniu 17 grudnia młodzi radni reprezentujący Młodzieżową Radę Miasta zorganizowali w Urzędzie Miejskim wspólne kolędowanie oraz podsumowali rok swojej działalności. Zaproszeni goście, przedstawiciele samorządów szkolnych wraz z opiekunami wspólnie zaśpiewali kolędy oraz złożyli życzenia świąteczne.

IMG 2620

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń młodzieżowych radnych, uczniów działających w samorządach szkolnych oraz ich opiekunów. Podczas wydarzenia, najlepsze życzenia świątecznie dla młodzieży złożyły Pani Aneta Nasternak – zastępca Prezydenta ds. społecznych oraz Pani Ewa Skiba – zastępca Prezydenta do spraw gospodarczych.

IMG 2579

Młodzieżowa Rada Miasta podsumowała rok swojej kadencji, przedstawiając projekty w których młodzież jest zaangażowana są to m. in. Starachowicka Mapa Aktywności Młodzieżowej, Unia Europejska od A do Z. Inicjatywy, które przeprowadzili na terenie miasta to np. kurs samoobrony dla kobiet w ramach programu Mania Działania. To także doświadczenia jakie zdobyli biorąc udział w wydarzeniach dotyczących polityki młodzieżowej np.: IV Kongres Młodzieżowych Rad Gmin Województwa Świętokrzyskiego, IV Konferencja Młodzieżowych Rad „Młodzi 4.0. Przyszłość”. W tym roku młodzież zorganizowała pierwszą edycje konkursu pt. „Złota Skarpeta”, w którym wyróżnili osoby oraz instytucje angażujące się na rzecz młodych ludzi w naszym mieście, a nawet powiecie. Co ciekawe statuetką, wręczaną najaktywniejszym, zgodnie z tytułem konkursu była skarpeta, w wyjątkowej złotej i diamentowej wizualizacji.

IMG 2611 copy

W okresie świątecznym młodzieżowi radni postanowili spotkać się z samorządami szkolnymi wszystkich szkół oraz ich opiekunami. Młodzież mogła wymienić się doświadczeniami i porozmawiać na tematy związane z ich działalnością w różnych formach aktywności. Warsztaty były przeprowadzone metodą world cafe z tzw. kawiarnianą atmosferą, która umożliwia twórcze i inspirujące prowadzenie dialogu.

IMG 2648

Author: Izabela Wrona

Szybki kontakt:

Straż Miejska
ul. Radomska 45
27-200 Starachowice
telefon alarmowy: 986
tel: 41-274-62-48
tel: 41-273-82-66
fax: 41-273-83-53
e-mail: strazmiejska@starachowice.eu

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Accept