BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Tenisowa rywalizacja

Poznaliśmy najlepsze drużyny

Reprezentacje Społecznej Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum nr 3 wygrały rywalizację w kategorii dziewcząt w tenisie stołowym podczas Szkolnych Igrzysk Sportowych. Zawody rozgrywane były w Szkole Podstawowej nr 13 oraz Gimnazjum nr 4.

Rywalizacja w tenisie stołowym to już tradycyjnie ostatni akcent roku kalendarzowego w międzyszkolnej rywalizacji organizowanej przez Miejski Szkolny Związek Sportowy. Tym razem na zakończenie sportowej rywalizacji odbyła się rywalizacja dziewcząt. W grudniu poznaliśmy drużynowe mistrzynie w kategorii szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych.

Zwycięstwo "Społecznej"

Zawodniczki grająceW rywalizacji „podstawówek” o tytuły najlepszej szkolnej reprezentacji wystąpiło siedem drużyn. Walka o trofeum mistrzowskie i nagrody dla uczestników odbywała się w Szkole Podstawowej nr 13. Poza reprezentacją gospodarzy do walki przystąpiły jeszcze: SP 1, SP 2, SP 6, SP 11, SP 12 oraz Społeczna Szkoła Podstawowa.
Kilkugodzinne zmagania młodych zawodniczek zakończyły się ostatecznie triumfem reprezentacje Społecznej Szkoły Podstawowej. Prowadzone przez Agnieszkę Makoską dziewczęta sięgnęły po tytuł mistrzowski.

W składzie nowych mistrzyń Starachowic znalazły się: Iga Lucińska, Aleksandra Bado oraz Julia Wziątek.
Poza SSP na mistrzowskim podium znalazło się jeszcze miejsce dla SP nr 2 (drugie miejsce) oraz SP nr 1 (trzecie miejsce). Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

"Trójka" najlepsza

W kategorii „gimnazjalistek” rywalizację mistrzowską zdominowały zawodniczki Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 3. To właśnie reprezentantki tych dwóch szkół w komplecie „zameldowały się” w najlepszej szóstce indywidualnej rywalizacji, w której zawodniczki zdobywały punkty dla swojej szkoły.

 

GimnazjalistkiW finałowej rozgrywce klasą dla siebie była Małgorzata Banaś z Gimnazjum nr 3, która wygrała wszystkie pięć spotkań tracąc w nich zaledwie jednego seta. Jedyną zawodniczką, która wygrała z Banaś partię okazała się Weronika Karpińska z Gimnazjum nr 1. Dla Weroniki zabrakło jednak miejsca na podium. W tym dniu znakomicie spisywały się bowiem reprezentantki „trójki”.

Karpińska zajęła ostateczne czwarte miejsce, a tuż przed nią znalazły się Wiktoria Dróźdż i Małgorzata Kubiak (obie Gim nr 3). Dróżdż wygrała cztery mecze i zajęła drugie miejsce, a Kubiak uległa tylko swoim koleżankom z reprezentacji i z trzema zwycięstwami uplasowała się na trzecim miejscu.

Drużynowo wygrała reprezentacja Gimnazjum nr 3 z dorobkiem 23 punktów. Drugie miejsce zajęła ostatecznie reprezentacja Gimnazjum nr 1 (17 punktów), a na najniższym stopniu podium znalazło się miejsce dla Gimnazjum nr 4.

 

Nagrody dla uczestników szkolnych zawodów w tenisie stołowym ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która wspiera w ten sposób wszelkie działania związane z promowaniem zdrowego stylu życia wśród mieszkańców naszego miasta. Organizatorami zmagań byli: Miejski Szkolny Związek Sportowy, Urząd Miejski w Starachowicach oraz nauczyciele wychowania fizycznego ze starachowickich szkół.

Tenis stolowy

Author: Leszek Kowalski
leszek.kowalski@starachowice.eu

Szybki kontakt:

Straż Miejska
ul. Radomska 45
27-200 Starachowice
telefon alarmowy: 986
tel: 41-274-62-48
tel: 41-273-82-66
fax: 41-273-83-53
e-mail: strazmiejska@starachowice.eu

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Accept