BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Głos młodzieży jest ważny

Młodzieżowa Rada Miasta Starachowice powróciła do realizacji projektu „Starachowicka Mapa Aktywności Młodzieżowej”, spotkania, debaty to kolejne działania, które młodzież zamierza realizować. Wydarzenia mają na celu stworzenie forum dialogu, miedzy młodzieżą, a osobami które mają wpływ na tworzenie polityki młodzieżowej w mieście.

IMG 5472

Na sali Olimpia w Urzędzie Miejskim w Starachowicach w dniu 07 czerwca 2021 roku odbyło się spotkanie, na którym młodzi ludzie, przedstawili swoje pomysły na miasto i poprosili dorosłych o uwagi, ewentualne rady i pomoc przy tworzeniu miejsc, wydarzeń dla młodych ludzi w naszym mieście. W spotkaniu udział wzięli dyrektorzy szkół podstawowych i ponadpodstawowych, przedstawiciele organizacji pozarządowych, Pan dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach Krzysztof Szczygieł, przedstawicielka Rady Miejskiej w Starachowicach Pani Lidia Niewczas, która jednocześnie jest członkiem Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Starachowicach, w spotkaniu udział wzięli także Pan dyrektor Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach Paweł Kołodziejski z Panią Wicedyrektor Wiolettą Sobieraj.

IMG 5475

W trakcie spotkania rozmówcy prowadzili ożywioną dyskusję w tematach zaproponowanych przez młode osoby. Przedyskutowano zasadność i realność pomysłów na zorganizowanie młodzieżowej nocy muzeum, basenów i kin, pozaszkolnej akademii młodzieżowej, integracji młodzieży z osobami z niepełnosprawnościami, starachowickiej karty młodzieżowej oraz pomysł na Starachowice jako ekologiczne miasto rowerów i rodzin. Spotkanie było prowadzone przez młodzież. 

To dzięki Młodzieżowej Radzie Miasta głos młodzieży w Starachowicach jest słyszalny. My młodzieżowi radni serdecznie dziękujemy gościom za obecność i poświęcony czas i oczywiście za udzielone rady i pomysły – mówi Igor Kaczorowski, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice.

196738472 387325459279827 6748075065713372331 n

Przypominamy, że wypracowane wnioski, rekomendacje zostaną spisane oraz znajdą się w publikacji projektowej.

Organizatorem projektu „Starachowicka Mapa Aktywności Młodzieżowej” jest Urząd Miejski w Starachowicach. Projekt jest współfinansowany ze środków programu Erasmus+. Patronat honorowy sprawują: Starostwo Powiatowe w Starachowicach oraz Stowarzyszenie Edukacja przez Internet z Kielc.

logosbeneficaireserasmusleft pl

Author: Izabela Wrona

Szybki kontakt:

Straż Miejska
ul. Radomska 45
27-200 Starachowice
telefon alarmowy: 986
tel: 41-274-62-48
tel: 41-273-82-66
fax: 41-273-83-53
e-mail: strazmiejska@starachowice.eu

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Accept